De opmaak van teksten in eBlinqx is speciaal ontwikkeld voor toepassing in webgebaseerde software zoals eBlinqx. De opmaak van teksten gebruik je bijvoorbeeld in het opstellen van een handtekening of bij het maken van een standaardtekst.
Teksteditor
Op diverse plekken in eBlinqx kan je teksten type, bijvoorbeeld bij het opstellen van een e-mail of registratie, het maken van een standaardtekst of het aanpassen van jouw handtekening. Op deze plekken is er een teksteditor aanwezig. Dit kan een uitgebreide versie zijn:

Of een minder uitgebreide versie:

De meeste symbolen wijzigen zichzelf uit. Door met je muis erop te staan, zie je wat het symbool doet en de toetscombinatie staat erbij:

In de teksteditor zitten ook de symbolen voor het plakken van tekst met zowel de tekstopmaak (rich) als zonder opmaak (platte tekst).

Deze symbolen worden niet ondersteund door de browser. Je zal dan de toetscombinaties moeten gebruiken om te plakken. Dit is CTRL + V voor tekst met opmaak en CTRL + SHIFT + V voor platte tekst.
HTML en broncode
Deze tekstverwerker (editor) is ontwikkeld door een externe partij. Webgebaseerde tekstverwerkers werken altijd met HTML code op de achtergrond. Wanneer je typt, wordt er achter de schermen een HTML code gegenereerd van wat je typt. Je kunt deze HTML code bekijken door op de knop ‘broncode’ te klikken.

Deze HTML code kan je zelf ook bewerken, maar hiervoor is basiskennis van HTML wel een vereiste.
HTML elementen
Element |
Toelichting |
|---|---|
| body | Dit is het hoofdelement van iedere HTML pagina en wordt standaard door de editor ingevoegd |
| p | ‘Paragraph’; deze wordt ingevoegd op het moment dat u op de Enter toets drukt.
Er wordt een nieuwe paragraaf gestart |
| br | ‘Break’; wanneer u SHIFT + Enter tegelijkertijd indrukt zal een korte enter worden ingevoegd |
| table / tbody | Het begin van iedere tabel die u in de editor invoegt |
| tr | ‘Table row’; elke rij in een tabel wordt voorafgegaan door dit element |
| td | Table data’; staat voor elke cel in een rij |
| span | Wanneer de tekst opmaak wordt gewijzigd, zal dit door middel van ‘spans’ worden gedaan |
| font | Een verouderd html element waarin tekst opmaak wijzigingen werden weergegeven |
| u / em / strong | ‘Underline, emphasized, strong’; Tekst onderstrepen, schuin drukken en dik drukken |
| ol / ul / li | ‘Ordered list, unordered list, list item’; Een genummerde lijst (1, 2, 3, etc), een bullet-lijst en een lijst item (dus een puntje in de lijst) |
| img | ‘Image’; Wanneer een plaatje wordt ingevoegd in de tekst zal dit in een image tag worden gedaan |